O výstavním prostoru KapličkyCo je v Kapličce k vidění:

Výstavy, které se dotýkají náboženství a spirituality, a zároveň používají jazyk současného umění; jednoduchá architektura, poslední sakrální bod v krajině, který v Zálesí zůstal po původním obyvatelstvu. Je to intimní prostor, do kterého se vejdou jeden až dvě osoby.


...vychází ze zadání, že umělec či umělkyně se nechá inspirovat některým ze světových náboženství, osobním spirituálním prožitkem, obrazem, konkrétním textem či větou. Dílo v podobě sochy, obrazu, instalace by mělo místním obyvatelům, poutníkům a turistům zprostředkovat inspiraci, podnět, myšlenku, která by měla podněcovat k novému náhledu na skutečnost a její nesamozřejmost.


Poloha kapličky a bezpečí vystavovaných děl:

Nachází se nad obcí Zálesí na běžné lesní cestě a turistické značce bez snadného přístupu automobilem. To jí svým způsobem zaručuje vnímavější návštěvníky. Rozhodli jsme se tudíž kapličku neuzavřít a nechránit mříží jako tomu bylo v minulosti, ale ponechat jí zcela otevřenou. Každý návštěvník, turista nebo poutník se tak může stát na okamžik součástí jejího sdělení.

Poděkování:

Jsme moc rádi, že za tři roky, co o kapličku pečujeme, nedošlo k žádnému poškození vystavených děl a že někteří lidé začali toto místo chápat jako „poutní“. Děkujeme všem, kteří sem přinesli čerstvé květiny, položili kamínek nebo schovali drobnou minci.

Kdo za tím stojí:

Kurátorsky o prostor pečuje Zdenka Morávková. Kapličku v Zálesí opravili na své náklady spravují dobrovolníci a členové z.s. Světakraj.

Chcete tu vystavovat?
Napište na: zrezbova zavináč gmail.com